Kosmetika

Rozjasňovač očního okolí

zveřejnila

Zima je poslední dny třeskutá, ale užívám si každý sluneční paprsek, který se ukáže. Zavřu oči, nechám se chvíli hřát a těším se na jaro, na sluníčko, na probouzející se přírodu, na trochu barvy ve tváři … Sluníčka už se nemůžu dočkat, vitamin D je pro organizmus velmi důležitý a trocha zdravé barvy ještě nikomu neuškodila. Co si budeme povídat, zimní období svěží vzhled pleti moc nepodporuje. Já osobně zdravou barvou ani svěží jasnou pletí během zimy moc neoplývám, pokud nepočítám třpyt plesové sezóny nebo slunečný víkend na horách. Jsem si jistá, že v tom nejsem sama, a proto si pořizujeme pomocníky v podobě tvářenek, bronzerů a rozjasňovačů a přitom kolikrát ani nevíme, za co utrácíme a čím svou pleť zanášíme.

Rozjasňovač očního okolí je perfektní záležitost, používám ho často a dost mě baví. I když spánek stojí občas za starou bačkoru nebo mám prostě dlouhou noc z jakéhokoliv důvodu 😊, po použití rozjasňovače vypadám svěže a celkový výraz je mladistvější. Na trhu je jich spousta, ale složení se mi ve většině případů nelíbí, ani u těch přírodních, tak jsem zkusila vyrobit si svůj vlastní, přírodní a pouze ze 3 složek!

Je efetkní, až neuvěřitelně jednoduchý, asi jako balzám na rty, o nízkých nákladech na výrobu ani nemluvě. Tak pojďmě na to.

Čas přípravy

  • 15 minut

Co budete potřebovat

Suroviny si naměřte poměrově, podle velikosti připravené dózy. Dělala jsem 2 dávky do mini dóziček (tuším 5ml) a uvedený poměr vyšel tak akorát.
  • 9 ml mandlového (případně hroznového nebo podobného jemného oleje)
  • 3 – 6 ml včelího vosku (měřeno ne příliš napěchovanou 1ml odměrkou, množství zvolte podle požadované tuhosti rozjasňovače)
  • 3 ml micy saténové (= slída přírodního původu smíchaná s minerálními pigmenty)
  • Špetka micy zlaté (nemusí být)
  • Kastrůlek na vodní lázeň, kádinku z varného skla/malý plecháček, odměrku a míchátko (nejraději mám skleněné mini lopatky od Karla Hádka, skvěle se s nimi pracuje s malým množstvím surovin), dózu na uložení hotového rozjasňovače – ideálně sklěnenou/hliníkovou

Postup

  1. Zahřejte vodní lázeň a ztlumte na mírný plamen, do kádinky si naměřte vosk a olej, nechte rozpustit a dobře promíchejte.
  2. Do směsi oleje s voskem důkladně zamíchejte slídu.
  3. Ještě tekutou směs nalijte do připravené dózy a pro změnu míchejte (tentokrát opatrně), dokud směs nezačne tuhnout – slída si ráda sedá na dno.

Tipy na výrobu a použití rozjasňovače

  • Při práci s jakýmkoliv sypkým materiálem si dávejte pozor na vdechnutí. Slídy, oxidy a další minerální pudry hodně práší a takový materiál rozhodně vaše plíce nechtějí. Používejte roušku a nebo prostě a jednoduše buďte opatrní.
  • Pokud máte skleněnou nebo hliníkovou dózu, ušetříte si práci. V případě umělé hmoty bych směs raději nechala trochu zchladi, ale chlazení zároveň způsobí zatuhnutí – pak si pohrajete s pěchováním tuhnoucího rozjasňovače pomocí lžičky nebo jiného šikovného nástroje. Já jsem to vyřešila skleněnou dózou. Směs tuhne celkem rychle, tak jsem naplněnou dózu postavila na chvíli na topení, domíchala a rozsasňovač se krásně rozlil do roviny a nemusela jsem nic pěchovat a uhlazovat 😊
  • Rozjasňovač vám dodá tu pravou „jiskru v oku“, pokud ho nanesete pod obočí k vnějším koutkům, na lícní kosti a můžete pokračovat hřbetem nosu a nad horní ret pod nosem.
  • Osobně používám micu saténovou, která má jemnější odlesky a k tomu špetku zlaté. Na běžné nošení nechci vypadat jako „královna všech plesů“ a nechci zářit na 10 m daleko, ale při střídmém nanášení můžete použít jakoukoliv „bílou“ slídu – perleťovou nebo třpytivou, nebo třeba stříbrnou apod. Záleží na vašem vkusu a preferencích.
  • V rozpisu surovin jsem uvedla rozpětí u včelího vosku. Pokud si přejte tuhý rozjasňovač, například do vysouvacího obalu, vosku přidejte víc. První várka se mi povedla do pevné konzistence, že jsem ho z dózy vyklepla. Já mám především v zimě suchou pleť a vyhovuje mi jemnější krémovější varianta a nanášení konečky prstů. Tuhost můžete dohnat i nahrazením části olejové složky například kakaovým máslem, které je při pokojové teplotě pevné.
  • Výsledný rozjasňovač je vhodný pro sušší pleť, celkem drží. Na mastné pleti by se mohl slévat a asi bych zvolila sypkou variantu, kterou jsem používala v létě, na tu dám postup někdy příště.
Světelné podmínky při focení nepřály dokumentaci přímo na tváři, tak ukázka alespoň na ruce.

 

Může se Ti také líbit