Domácnost

Citrón v akci aneb čistící démon

zveřejnila

Udělali jsme si s přítelem radost a při rekonstrukci bytu jsme si vybrali černý granitový dřez. Časem ale jeho krásu začal zakrývat nepřítel jménem „vodní kámen“. V první fázi přišly na řadu originální Franke prostředky na odstranění kamene. Následovali alternativy v podobě několika čističů určených na granitové dřezy. Výsledek? Trochu čistší, ale nebylo to k mé spokojenosti. Chci dřez, který jsem si vybrala 🙂 Po několika prostředcích dám ruku do ohně jen za jeden. Citrón! A budeš se divit, jak jednoduché to je. Žádné drhnutí, škrábání, nervy a chemie!

Čas přípravy

5 min – podle toho, jestli máš doma citrón nebo musíš běžet do obchodu 🙂

Co budeš potřebovat

  • Citrón (množství podle velikosti plochy k vyčištění) nebo citronová šťáva
  • Houbička nebo hrubší hadřík (prostě něco, čím naneseš a vyčistíš)

Postup

Plochu, kterou chceš vyčistit od vodního kamene (v tomto případě granitový dřez), opláchni vlažnou vodou a poté potři citrónem nebo citronovou šťávou. Citrón může být i použitý – klidně vytažený z domácí citronády 🙂 Nech ho chvíli působit (já nechávám asi 5 minut) a potom dřez vyčisti houbičkou. Nakonec dřez opláchni čistou vodou a vysuš utěrkou. To je vše!

Výhody

Hlavní výhodou je, že používáš přírodní materiál! Nezanášíš tak odpad žádnou chemikálií, která je přinejmenším drahá, zatěžuje naše životní prostředí a v neposlední řadě může být také testována na zvířatech. S tímhle naprosto funkčním čištěním se ani nemusíš bát v dřezu mýt zeleninu nebo ovoce, protože nehrozí žádné usazeniny od chemických prostředků. Citrón samozřejmě funguje v boji s vodním kamenem i na jiných místech – vyzkoušej třeba v koupelně na vaně nebo na umyvadle.

Výsledek

Může se Ti také líbit