Recenze

100% PURE med a kokos na vlasy

zveřejnila

Recenzi šampónu a kondicionéru 100% PURE (řada med a kokos) začnu tím, proč jsem se rozhodla k nákupu. Déle než rok mě trápí lupy, svědivá pokožka hlavy, hrubé vlasy a zároveň rychle mastící se pokožka, a další vlasové nepohody, které není třeba dále popisovat. Před 2 lety jsem udělala radikální krok a stáhla 15leté nánosy černé barvy (klasické komerční značky z drogerie) za účelem vrátit se ke svým původním pevným zdravým vlasům barvy tmavé studené blond. Po odbarvení se samozřejmě velmi zhoršil stav nejen vlasů, ale i vlasové pokožky. Nebyla jsem spokojená ani s odstínem, a tak cca po půl roce od odbarvení jsem přešla na hennu. Henna mi od problémů částečně pomohla, ale barvení mě na nějakou dobu přestalo bavit (určitě se k „hennení“ vrátím, až budou dlouhé zimní večery, a podělím se s Tebou o své zkušenosti 🙂 ) Problémy se vrátily v ještě větším měřítku. Zkoušela jsem vše, přírodní a bio šampóny snad všech značek. V občasném záchvatu zoufalosti jsem se uchýlila i k prostředkům z lékárny, ale nic nepomohlo. Při mých toulkách Internetem jsem jednoho dne narazila na značku 100% PURE, která mě nadchla filozofií, nabídkou produktů, ale odradila vyššími cenami. Jak čas plynul, zkoušela jsem další značky a produkty. Když jsem si ze zvědavosti sečetla všechny náklady vynaložené vniveč, rozhodla jsem se, že zainvestuji a vytoužené kousky od 100% PURE si pořídím. Na základě kladných hodnocení jsem vzala hned největší balení šampónu i kondicionéru z řady med a kokos, která je především pro suché a poškozené vlasy, a o mých zkušenostech se dočteš dále.

Můj osvědčený způsob použití

Produkty neobsahují sulfáty, a přesto pění dostatečně, srovnatelně s chemickými značkami z drogerií. Mám velmi husté vlasy na lopatky a každé mytí opakuji 2x. V první fázi použiji cca 4-5 odstříknutí (oba produkty mají praktickou pumpičku), umyji nečistoty a mastnotu – šampón z počátku nepění tak, jak bych si přála. Mytí zopakuji (vlasy myji 2x s každým přírodním šampónem – poprvé myješ, podruhé pečuješ) a na druhou várku obvykle stačí menší množství a pěny mám až do nebe. Nechám 2 minutky působit. U druhého mytí vlasy už krásně kloužou a nedrhnou, jako u jiných značek. Do čistých vlhkých vlasů nanáším kondicionér ze stejné řady. Vzhledem k hustotě a délce mých vlasů nešetřím, vlasy potřebuji vyživit a následně lehce rozčesat, kondicionéru dávám téměř plnou dlaň a nechávám cca 5 minut působit. Poté opláchnu vlažnou vodou (jak je známo, horká voda vlasům nesvědčí). Kondicionér ubývá značně rychleji než šampón, ale to je s mými vlasy konzistence podobné koňským žíním naprosto běžná věc 🙂

Výsledek

Řadu 100% PURE med a kokos používám cca 3 týdny a musím říct, že jsem nadšená. Oba produkty mají být extra výživné a dle ostatních, které je už také vyzkoušely, se jim po použití rychleji mastí vlasy. U mě naopak, vlasy jsou krásně hladké, nadýchané a čisté až 3 dny (dříve nemyslitelné, vlasy jsem měla umaštěné obvykle už druhý den). Pokožka hlavy stále není 100% zdravá, ale došlo k výraznému uklidnění, tolik nesvědí a tvorba lupů se také omezila. Věřím, že s delším používáním dojde k dalšímu zlepšení. Jsem přesvědčená, že u mě tento přetrvávající problém vychází z vnitřní nepohody (zrovna se pouštím do vnitřní očisty přírodní cestou, která mi už několikrát pomohla od vnějších trápení a brzy se s Tebou v některém z dalších článků podělím o návod, jak se uzdravit zevnitř).

Další dojmy a poznatky

Jsem naprosto unešená z vůně! Nejedná se o žádnou syntetickou přeslazenou vůni kokosu, kterou znáš z konvenčních produktů. Vůně je jemně kokosová, med nerozpoznávám. V každém případě je to jemná okouzlující vůně, která činí z běžné očisty vlasů velmi příjemný zážitek.

Největší balení jsou praktická – s pumpičkou, odměřím si přesné dávkování, neplýtvám a nikde nic neteče a nepřichází nazmar. Design obalů je střídmý, nepřeplácaný a jemný. Pro mé oko jako dělaný.

Cena

Šampón i kondicionér stojí 670,- Kč / 390 ml / ks.

Cena je vyšší, ale do obchodu se určitě vrátím znovu. Příště zkusím řadu s lopuchem, která asi nebude tak voňavá, ale pro mou vlasovou pokožku možná ještě vhodnější. Mám ráda, když mi pečující kosmetika voní, ale účinek je prvořadý. Před dalším nákupem budu mít pauzu a zkusím si vyrobit šampón sama, to je snad jediná věc, kterou jsem ještě nezkusila. Až se stane, recept a zkušenosti najdeš samozřejmě na mých stránkách 🙂

O značce 100% PURE

Výňatek z informací, které jsem našla na českých stránkách:

100% PURE® je absolutně nejzdravější, nejčistější výživná kosmetika vyrobená z přírodních surovin té nejvyšší kvality. Bez jakýchkoli škodlivých toxinů, které jsou běžné v jiné kosmetice – protože naše pokožka absorbuje.

Výrobky 100% PURE® neobsahují běžně používanou vodu, ta je nahrazena čistou šťávou z bio Aloe Vera a hydrosolem z bio růže, které pokožku perfektně hydratují, vyživují, regenerují a zklidňují. Díky velkému obsahu antioxidantů a vitamínů chrání výrobky 100% PURE® před volnými radikály (sluneční záření, smog, cigaretový kouř atd.) způsobující předčasné projevy stárnutí pokožky, jako je např. dehydratace, vrásky, ztráta elasticity, pigmentové skvrny (absenci vody v kosmetice vítám všemi 10).

100% PURE® vytváří zdravé produkty pro naše tělo a také pro životní prostředí. Naše firemní kanceláře jsou ze 100% napájené sluneční energií, naše čisté, biologicky odbouratelné výrobky jsou baleny do obalů z recyklovaných plastů, skla, plechovek od limonád a papíru a pro potisk obalů používáme netoxický zeleninový inkoust.

100% PURE® miluje zvířata. Vyrábíme bez krutosti, složky ani konečné výrobky nejsou testovány na zvířatech a to nikde na světě – byl nám udělen celosvětově platný certifikát HCS (www.leapingbunny.org), zachraňujeme opuštěná zvířata, poskytujeme finanční pomoc pro opuštěná a zatoulaná zvířata, shromažďujeme fondy na otevírání zvířecích útulků. (Nádhera, filozofie značky, pracovní postupy a složení produktů jsou přesně to, co můj „zelený mozek“ potřebuje).

Šampón med a kokos

Hydratační šampon na vlasy s medem a panenským kokosovým olejem regeneruje suché a poškozené vlasy. Intenzivně výživná receptura pro zdravější, silnější a lesklejší vlasy! Vhodný pro všechny typy vlasů, dostatečně jemný i pro barvené vlasy. 

Složení v ČJ: bio šťáva z listu aloe vera, bio růžový hydrosol, avokádové máslo, bio lněný olej, glycerin, panenský kokosový olej, cetearyl alcohol, med, pomerančová vláknina, candelilla vosk, pro-vitamín B5, extrakt z kopřivy dvoudomé, extrakt z chaluh bublinatých, neemový olej, extrakt z květu měsíčku lékařského, vitamín E, extrakty z květu/listu tymiánu, listu oregána, listu rozmarýnu, zimolezu japonského, květu/listu/stonku levandule, vodilky kanadské a kokosu.

Kondicionér med a kokos

Kondicionér na vlasy s medem a panenským kokosovým olejem regeneruje suché a poškozené vlasy. Usnadňuje rozčesávání. Vhodný pro všechny typy vlasů, dostatečně jemný i pro barvené vlasy.

Složení v ČJ: bio šťáva z listu aloe vera, bio růžový hydrosol, avokádové máslo, bio lněný olej, glycerin, panenský kokosový olej, cetearyl alcohol, med, pomerančová vláknina, candelilla vosk, pro-vitamín B5, extrakt z kopřivy dvoudomé, extrakt z chaluh bublinatých, neemový olej, extrakt z květu měsíčku lékařského, vitamín E, extrakty z květu/listu tymiánu, listu oregána, listu rozmarýnu, zimolezu japonského, květu/listu/stonku levandule, vodilky kanadské a kokosu.

Pokud váháš nad propočty cena versus užitek, doporučuji 100% PURE vyzkoušet a sama se pak rozhodneš. O kvalitu a užitek se bát nemusíš. A proč si občas neudělat radost, žejo? 🙂